NÁŠ NOVÝ ESHOP


PRODUKTY VE 3D!

Dokonalý pohled na
produkty - jen u nás!

 


Vyzkoušejte si elektronický obojek ZDARMA na 30 dní.

Vice informací čtěte ZDE

Potřebujete poradit?
+420 725 700 825
info@pujcovna-obojku.cz

 

Vítejte v poradně. Vložte svůj dotaz.

Položit otázku


Hana se ptá:
30. 3. 2015 08:29
Dobrý den,


máme tříletého křížence Zlatého retrívra a Sibiřského huskyho, poslušnost zvládá, ale pronásleduje zvěř a v tu chvíli je neodvolatelný. Miluje vodu, rád se koupe, obojek musí být vodotěsný. líbí se mi D-control 600, je to dobrá volba, či zkuit něco jiného?
Děkuji
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Všechny naše obojky jsou voděodolné se zárukou 3 roky. Model D-control 600 lze považovat za skvělou volbu, jelikož splňuje všechny vaše požadavky. Obojek totiž reaguje na velkou vzdálenost (600 metru) a hlavně obsahuje funkci boostru, která je nepostradatelná v případe, že se pes rozběhne za zvěří. Vyšší model D-control 1000 má navíc pouze větší dosah,ale je znevýhodněný dlouhou anténou ovladače, špatně se díky tomu schová do kapsy.
Zboží je skladem,v případe, že si jej objednáte do 14.hodiny, obojek vám dorazí již zítra.
S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Slávka se ptá:
25. 3. 2015 19:55
Dobrý den ,
mám 2letou fenku pražský krysařík váží 4kg a neustále štěká, když k nám příjde návštěva a štěká i na lidi, které zná a už opravdu nám to všem leze na nervy.
Slyšela jsem o obojku proti štěkání .
Můžete mi prosím poradit který je dobrý .
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Na vaše plemeno mužete zakoupit jen jeden obojek a to protištěkací obojek Dogtra iQ NO BARK. Všechny ostatní na trhu jsou moc silné. Doporučuji Vám obojek u nás vyzkoušet a přesvědčíte se sama zda je obojek dobrý a funguje či nikoliv. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na info@pujcovna-obojku.cz kde vám sdělíme více informací.
S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Lucia se ptá:
8. 3. 2015 19:25
Dobry den,
chcela by som sa opytat aku dlzku elektrod by ste odporucili pre bytoveho holandskeho ovciaka - tj kratka srst, nie moc husta, kedze je v byte. Dakujem.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Nevím jaký obojek chcete zda výcvikový nebo protištěkcí. Každopádně na vaše plemeno budou stačit elektrody které jsou v balení u každého obojku. Není třeba nic dokupovat. Měli by vám stačit ty 12mm. S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Pavel se ptá:
2. 3. 2015 12:31
Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jaký el obojek pro psa plemene sibiřský husky. Je přerostlý, má 38kg. Poslušný do té doby, než uvidí nějakou zvěř. Zajímá mě, jestli el obojky na tohle plemeno vůbec zabírají.
Díky
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Samozřejmě i na vašeho psa bude elektronický obojek fungovat doporučil bych vám obojek s funkcí booster. Nejlépe model D-control 400 popřípadě D-control 600. Na vaše plemeno by možná bylo vhodné dokoupit další elektrody 21mm. V případě dalších dotazů se na mne neváhejte obrátit. S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
šárka se ptá:
25. 2. 2015 08:56
Dobrý den máme skoro dvouletého Labradora kříženého s boxerem.Je velmi neposlušný proto zvažujeme koupi elektr.obojku.Zajímalo by mne jak jsou impulzy silné jestli to má každý obojek jinak.Soused si koupil levný a pes při impulzu se jen jakoby lekl. Děkuji
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Levým obojkům bych se doporučoval obloukem vyhnout a to z těchto důvodů. Nespolehlivost - jednou funguje jednou ne. Časté poruchovost a také časté vybíjení baterie - s tím je spojen drahý provoz obojku. Většinou nejsou tyto obojky certifikované a tak můžou psovi i ublížit. Abych odpověděl na Váš dotaz. Každý výrobce kvalitních obojků to má s impulsy jinak avšak na většině těchto obojcích se dá nastavit velikost impulsu. Také každý pes vnímá impuls jinak. Záleží na plemenu, váze, stavbě těla psa a dalších aspektech. Některému stačí impuls o velikosti 2 jinému až 8. V klidovém stavu psa jako trest stačí slabý impuls (takové šimrání). Psa to nebolí, ale jako trest například za neuposlechnutí to stačí. Jiná situace vzniká když pes utíká například za srnou a jak se říká nevidí neslyší. To pak musíte použít větší impuls. Nikdy by neměl být impuls tak velký, aby psa bolel. Před použitím obojku by měl každý uživatel prostudovat návod. Na vaše plemeno bude dostačující obojek D-control 400 s 250m dosahu. S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Ladislava K. se ptá:
19. 2. 2015 10:38
Dobrý den,
mám doma dva psy a neviditelný plot od tohoto výrobce (D-fence). Pokud kopím výc. obojek D control a nechám jednoho psa s obojkem neviditelného plotu a plot zapnutý, nebude to dělat nějakou paseku, když budu u druhého psa používat výcvikový obojek?
Děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Oba obojky fungují na jiném principu. Nemusíte mít strach nebudou se nijak vzájemně rušit. S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Hana Středulová se ptá:
11. 2. 2015 12:47
Dobrý den, chystám se koupit el. obojek. Mám rok a půl fenku labradora a z důvodu její bezpečnosti potřebuji neviditelný plot podél zahradního bazénu (rozměr bazénu 3,7m x 5,5 m). Bazén je nadzemní a pes je milovník vody. Již jednou s rozběhem do bazénu skočil (když jsme byli naštěstí doma). Je to bazén ze kterého nemá šanci vylézt a hrozí její utopení. Proto bychom rádi zabezpečili bazén i psa. Můžete nám něco z vaší nabídky pro tento účel doporučit? Děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Pokud potřebujete zabezpečit jen bazén tak vám bude stačit tato sada neviditelného plotu.
http://pujcovna-obojku.cz/dog-trace-elektronicky-neviditelny-plot-d-fence-101-p81
Drát který vám zůstane můžete použít například pro zabezpečení záhonů nebo například pergoly.
S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Vlastik se ptá:
10. 2. 2015 22:18
Dobrý den.Chystám se zakoupit výcvikový obojek D-control 400.Nemohu se rozhodnou zda s tkaným nebo plastovým řemenem.Můžete mě poradit?Jaké jsou výhody a nevýhody obou řemenů?
Děkuji za odpověď.

Malý V.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Plastový má výhodu v tom, že pokud se pes namočí tak je řemen ihned co pes vyjde z vody ven suchý. Na některých plemenech například (pitbul, rotvajler, staford… ) jsou tyto obojky nutností vypadají psi s nimi opravdu dobře. Plastový řemen se nikdy nepovolí. Tkaný řemen je levnější a někomu vyhovuje jednodušší zapínání. Po namočení psa, ale zůstává nějakou dobu mokrý. Kdyby jste na tkaný řemen měl připnutý vodítko (což by jste neměl). Tkaný řemen má tendenci se povolovat (tedy nastavíte ho například na obvod krku 40cm a on se povolí na 42cm) snad mi rozumíte. Oba řemeny jsou dobré. Pokud váš pes neplave a nebudete mu nic na řemen zapínat klidně kupte variantu elektronického obojku s tkaným řemenem. Snad jsem vám pomohl. V případě dalších dotazů se na mne neváhejte obrátit. S přáním hezkého dne za Půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Monika se ptá:
7. 2. 2015 12:04
Dobrý den, pořídila jsem EO D-control 1000, pejsek ho nosil 5 dní, aby si zvyknul. Pípnutí jsem vyzkoušela párkrát už od třetího dne, co ho nosil a jelikož zná výcvik na klikr, tak si brzy spojil "Ke mně" - pípnutí - pamlsek. Zkoušela jsem potom reakci na impuls a na 2 a 3 reagoval pohledem na mě. Dnes jsem však vyrazila ven s tím, že už začnu používat impuls. Začala jsem na stopovačce, kde impuls nebyl potřeba, jelikož pes poslechl na 100%, a po odepnutí několikrát přiběhl jen na samotné pípnutí. Potom však chytil stopu a na povel ani pípnutí nereagoval. Vyslala jsem impuls 3 a došla jsem až do čísla 14 než se ztratil v lese, pak už jsem impulsy nepoužívala. Mám do vzdálenosti 1000m a tak daleko určitě nebyl. Za chvíli se vrátil, pokračovali jsme dál. Opět když byl blízko, na pípnutí reagoval vždy. Potom jsem ho odvolávala ze vzdálenosti tak 100m a jednou reagoval na číslo 5 (docela se lekl) a hned se vrátil, ale podruhé už zase nereagoval na nic - vždy jsem zavolala - pípla a když nic tak impuls, došla jsem z čísla 5 na 9 a když zmizel v křoví, zase jsem toho nechala a on se potom vrátil sám. Po těchto několika pokusech jsem to raději vzdala a připnula ho zase na stopovačku. Je možné, že přes jeho delší srst dochází ke špatnému kontaktu a dostane impuls jen někdy? Přišlo mi, že když se lekl u té 5tky, muselo by ho to zastavit i v běhu. Utažený ho měl dost, dokonce jsem ho ještě po tom prvním útěku přitahovala. Nebo není 5 dní krátká doba na to, aby si na obojek zvykl? V manuálu bylo jen "nechat zvyknout několik dní". Děkuji za rady. Monika
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Přesně jak píšete toto je nedostatečný kontakt elektrod s kůží. Proto obojek někdy funguje a někdy ne. Pokud má pes obojek volně tak jej přitáhněte (musí vám vejít mezi obojek a psí krk lehce dva prsty, aby se naopak pes neškrtil).
Někteří zákazníci u plemen s dlouhou srstí (hlavně nyní v zimě) psy pod krkem trošku zastřihávají, aby neměli tu srst tak huňatou. Poté se dají koupit speciální delší elektrody, ale to bych bral jako poslední možnost. Co máte za plemeno psa?
Pokud vám pes reaguje v klidu na impuls velikosti 3, je možné, že v extrému to bude například 5-8. S většími čísly hlavně pokud to nemáte u vašeho psa ověřené opravdu pozor. Ten obojek je univerzální i na velké plemena proto tam je tolik impulsů. Musíte si najít dvě hlavní velikosti impulsu a je ty později budete používat.
Impuls v klidovém stavu a impuls v extrému, když honí například srnu (tzv. Booster).
Vyzkoušejte některý z výše popsaných typů, když tak napište jak jste dopadla.
S přáním hezkého dne Tomáš Betlach
Adela se ptá:
3. 2. 2015 19:16
Dobry den, jak se prosim pozna vybita baterka na obojku? Blika tam malinko cervena a uz nejde zapnout. Diky. Adela
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Například obojky D-fence začínají pípat. Podle toho co píšete máte asi model D-control ten se rozbliká pár dní předem rychleji, aby upozornil, že se blíží vybití baterie. Pokud se vám obojek již ani nerozsvítí tak je baterie až příliš vybitá a stačí ji jen vyměnit.
S přáním hezkého dne Tomáš Betlac

Nevíte jaký obojek koupit? Máte problém s výchovou Vašeho psa? Potřebujete doplnit informace k obojkům? Do poradny může napsat úplně každý. Odpovíme na Váš dotaz co nejdřívě. Poradna funguje 24hodin denně, 7dní v týdnu, 365dní v roce.

Jsme tady pro Vás. Vaše Půjčovna obojků.

Jsme On-line stále:

Je víkend nebo svátek a vy potřebujete nutně poradit?

Na Online chatu z webu nikdo zrovna není?

Nechce se Vám čekat až Vám odpovíme na dotaz z poradny?

Napište nám na Whatsapp!!! Odpovíme Vám ihned a to kdykoliv ať už jsme kdekoliv :-)

Pro více informací klikněte ZDE