NÁŠ NOVÝ ESHOP


PRODUKTY VE 3D!

Dokonalý pohled na
produkty - jen u nás!

 


Vyzkoušejte si elektronický obojek ZDARMA na 30 dní.

Vice informací čtěte ZDE

Potřebujete poradit?
+420 725 700 825
info@pujcovna-obojku.cz

 

Vítejte v poradně. Vložte svůj dotaz.

Položit otázku


Alena Janoušková se ptá:
10. 10. 2012 14:05
Dobrý den,
máme chvíli nainstalovaný elektronický ohradník D-fence 1001 a jeho výstražnou zónu máme nastavanenou na 2 metry. Dnes jsme zjistili, že z neznámého důvodu se varovná zóna ozvala na vzdálenost cca 4 metry. Chtěla bych se Vás optat, co s tím. Náš pejsek si nyní zvyká na vymezenou plochu a tohle ho nepříjemně vyděsilo.
Děkuji velice za jakékoli informace.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
S tímto problémem jsme se ještě nesetkali.
Doporučuji vyzkoušet obojek navolit do modu č.9 (funkce ISIT) a projít inkriminované místo zda něco neruší signál.
Viz video:
http://www.pujcovna-obojku.cz/d-fence-elektronicky-neviditelny-plot-a60
A přetočte ho na 5minut a 15sekund

Funkce ISIT
Tato jedinečna, patentem chraněna funkce umožňuje
detekovat intenzitu rušivych signalů v mistech, kde planujete
instalovat antenni drat a zamezit tak již dopředu
možnym problemům se spravnou funkci zařizeni d–fence.
Při navoleni přijimače do uvedeneho modu se v připadě
vyskytu rušivych signalů přijimač červeně rozblika.
Čim rychleji přijimač blika, tim větši je na danem mistě
intenzita rušivych signalů.
Při trvalem sviceni je intenzita rušiveho signalu maximalni.
V mistech vyskytu rušiveho signalu nedoporučujeme vest
antenni drat, protože může vyrazně ovlivnit spravnou
funkci zařizeni.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
Mirek se ptá:
7. 10. 2012 13:32
Dobrý den.Mám bígla a vzal jsem ho do lesa.Uviděl zajíce a hned byl v tahu.Mám otázku.Pomohl by el.obojk? A dá se na obojku nastavit např.aby ho to zaseklo cca po 15 m vzdálenosti samo? Když jsem na houbách,tak ho nemohu stále sledovat.Nechci o cvičit,jen potřebuju aby se držel kolem mě.Popř.jaký obojek by byl dostačující.Děkuji za odpověd.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.

Elektronický obojek by Vám na tento problém pomolh. Musel by jste si psa jak vy říkáte hlídat. Nejde nastavit, aby pes dostal impuls sám, když se od Vás vzdálí na 15m.
Model D-control 400 bude pro Vás dostačující.
Naďa Černohorská se ptá:
28. 8. 2012 21:59
Externí ovládání dálkového vysílače, můžete mi prosím vysvětlit jeho funkci?
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Vybrané modely mají externí ovládání. Díky němu můžete vyslat korekční impuls aniž by pes mohl postřehnout, že držíte v ruce nějaké dálkové ovládání. Druhé využití je například při jízdě na koni nebo při jiných aktivitách kdy je nevhodné (popřípadě nemožné) držet klasický ovladač v ruce. (při jízdě na kole, při běhání, na výcvikovém středisku, atd)
Dušan Štěpán se ptá:
20. 8. 2012 12:42
Dobrý den, mám d-control serie 400, jsem s ním spokojen
ale podařilo se mi jej nejak vypnout a potřeboval bych je opět "pospojovat"-napárovat, baterie jsou dobré
jak se to dělá?(přejíždení a pokladání k sobě obou částí moc nepomáhá)
děkuji
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Někdy se stane že se při výměně baterii zařízení odpáruje. A je třeba jej spárovat.

Postup:
* Zapněte svůj vysílač.
* Navolte na vysílači tlačítkem pro volbu psa A.
* Přiložte spodní část dálkového ovladače k terčíku přijímače (viz foto na str. 8 v návodu, je to stejné přiložení jako by jste chtěl obojek zapnout jen to držíte v té poloze 6 sekund). Zelená LED dioda se trvale rozsvítí a po uplynutí přibližně 6 vteřin přejde do programovatelného režimu, který se indikuje blikáním červené LED diody.
* Nyní vysílač oddalte a stiskněte tlačítko zvukového signálu na dálkovém ovladači.
Tímto krokem dojde ke spárování kódů a z přijímače se ozve zvukový signál.
Smolková Petra se ptá:
23. 7. 2012 09:00
Dobrý den, máme devítiměsíčního pejska Jack russel terier. Je moc šikovný, zvládli jsme běžné povely jako je ke mně, sedni, lehni atd. Velice dobře se naučil neběhat za cyklisty a běžci pomocí stopovačky. Bohužel v sedmém měsíci jako když utne a znova za nimi běhá. Největší problém ale máme s tím, že když jsme někde, kde v kuse neproudí lidé a potom náhodně někoho potkáme, viz. hory, les atd. , tak k nim přiběhne a šíleně je vyštěkává, v tu chvíli vůbec nevnímá naše přivolání.
Myslíte si, že by mu v tomto směru výcvikový obojek pomohl? Můžu se zeptat, který by pro něj byl vhodný? Je to taky milovník vody a plavání, tak bych byla ráda, kdyby ho šlo používat i ve vodě.
Děkuji
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Doporučil bych Vám D-control 400.
Voděodolný, plynule nastavení impulsu 0-19.

Ve chvíli co běží za nějakým chodcem a štěká bych to řešil následovně.
Povel KE MNĚ + pípnutí obojkem, když neposlechne tak (max do 3 sekund) musí přijít korekční impuls.
Takto to párkrát provede a uvidíte, že třeba za týden už bude stačit jen povel a pípnutí.

Využití elektronického obojku takovým to způsobem má výhodu i v tom, že pes se časem naučí přijít na pípnutí. Tudíž až bude někde daleko tak nebudete muset křičet povel, ale jen pípnete a pes za vámi přijde k noze.

Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Kateřina Novobilská se ptá:
9. 7. 2012 18:51
Dobrý den,mam dvouletou fenku AST která,nechce prijít na zavolaní,hlavne z vody kterou uplně miluje,mnohdy ji vubec nemužeme dostat ven.U vody jsme hodně často,tak se chci zeptat jestli je bezpečné elektrický obojek používat i ve vodě,po případě jaký nám doporučujete,
dekuji.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Používání elektronického obojku ve vodě je bezpečné při dodržení pár zásad. Aby se obojek nezničil musíte mít na něm dobře nasazené těsnění a dotaženy všechny 4 šroubky.
Dále nesmíte zapomenout na to, že vnímáni psa na velikost impulsu závisí na vnějších podmínkách.

Přiklad:

SUCHÝ PES:
Jste na vycházce a máte zjištěno, že impuls velikosti 6 vaše fenka vnímá a je plně dostačující. Co když se ale změní podmínky - pes plave ve vodě nebo vyleze z vody a je mokrý?

PES VE VODĚ:
Nyní jdete kolem rybníku a fenka skočí do vody. Mezi elektrody obojku se dostala voda. Voda je dobrý vodič a tak když zmáčknete impuls velikosti 6 veškerý stimulační elektronický proud projde nejmenší cestou odporu tudíž se impuls rozloží do vody.
A tak i když zmáčknete impuls velikosti 6. Fenka ho na sobě neucítí nebo ho ucítí jako by jste zmáčkla impuls velikosti 1. Musela by jste tedy zvýšit silu impulsu třeba až na dvojnásobek co na ní platí na suchu tedy až na 12ku nebo vyšší, ale toto nedoporučuji.

MOKRY PES:
Nyní fenka vyskočila z vody a otřepala se. Veškerá voda stekla, ale je jí srst a kůže je celá mokrá. Tak se stala srst a kůže lepším vodičem než když byla suchá. Obojek v této situaci při stejném nastavení dodá mnohem větší energii a pes subjektivně pociťuje mnohem silnější působení. Řekněme že zmáčknete impuls velikosti 6 ale fenka jej ucítí jako by jste zmáčkla impuls velikosti 9.

Jak to tedy řešit?
Ve Vašem případě bych fenku naučil povel ke mně na pípnutí obojku na suchu. A ve vodě přivolávat poté jen povel + pípnutí. Uvidíte sama, že časem nebude korekční impuls ani potřeba a ve většině případech si vystačíte jen s pípnutím.
Kdyby se i tak náhodou stalo, že pípnutí na přivolání nestačí a fenka by dále plavala. Pomalinku bych po jednom zvyšoval sílu impulsu do té doby dokud by ho fenka neakceptovala.

Proto bych Vám také doporučil model D-control 400 nebo jakýkoliv vyšší model (600,1000,1600). Na těchto modelech elektronických obojků se dá nastavit síla impulsu přesně dle citlivosti, každého psa.


Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.

Venda se ptá:
24. 6. 2012 15:17
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jaký obojek byste mi doporučili. Mám ročního čínského chocholatého pejska a štěká úplně na všechno. Stačí když zafouká vítr a začne poletovat listí,tak se může úplně zbláznit, o lidech kteří projdou okolo ani nemluvím. Prostě štěká a štěká. Má krk bez srsti,nemůže mu obojek uškodit? myslím tím jako menší popáleniny od impulsů? Děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Doporučil bych obojek proti štěkání D-MUTE SMALL LIGHT. Obojek mu nemůže uškodit. To, že pejsek nemá na krku srst je vlastně výhoda, protože nebude muset nosit obojek tak přitažený. Impulsy jsou nastaveny na takovou velikost, aby je pes akceptoval, ale v žádném případě mu nezpůsobí popáleniny. Toho se opravdu nemusíte bát.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
Anna se ptá:
7. 5. 2012 09:01
Dobrý den, máme desetiletého dobrmana, který trpí na bolesti páteře (pravděpodobně důsledek operace zlomené nohy, kdy kost špatně srostla, pes ji nemůže v kloubu ohýbat a noha je také kratší). Veterinář zakázal nosit obojek, nesmí se s ním škubat, chodí pouze na kšírách, ale měl by spíš běhat pouze na volno, bez vodítka, což na procházkách nejde. Je to velký pes a když na procházkách potkáváme psy, chtěl by je napadat. Potřebujeme ho tento zlozvyk odnaučit. Je i pro tohoto psa, vzhledem k jeho problémům s páteří, elektronický výcvikový obojek vhodný, nemůže mu zdravotně uškodit ?
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.

Určitě by jste to měli konzultovat s lékařem.
Nicméně to, že pejsek bude mít elektronický obojek neznamená, že sebou bude muset škubat, ba naopak většina psů se na vycházkách s obojkem velice zklidní. Doporučil bych Vám model D-control 400 popřípadě vyšší modely s větším dosahem.
Ale určitě ne D-control easy (který má 6 pevně nastavených impuslů).

D-control 400 má plynulé nastavení impulsů od nejmenšího a tak se dá přesně nastavit velikost impusu na každého pejska.
Nastavíte si tak veliký impuls, pokud možno co nejmenší, ale tak, aby ho pes akceptoval.Tak velký, aby byl impuls psovy nepříjemný, ale neměl by ho lekat. Protože větší impulsy psy nebolí, ale většinou se leknou. Leknutí znamená škubnutí což vy nechcete.Ono uvidíte že po týdnu nošení obojku stejně bude stačit jen zvuková korekce a impulsy bude používat jen 1x za měsíc.

Jestli budete mít jakýkoliv jiný dotaz nebo se budete chtít na něco doptat.
Jsem Vám plně k dispozici na tomto mailu či našem telefonním čísle.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
Radka se ptá:
8. 4. 2012 19:24
Dobrý den,mám čtyřletého Samojeda a řeším problém s utíkáním v lese(přivoláním) a taháním na vodítku.Jelikož nemám s obojky žádnou zkušenost,chtěla bych se Vás zeptat,zda by byl obojek vhodný a účinný vzhledem k hustotě srsti na krku,zda se elektrody umísťují pod nebo za krkem psa...Předem děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Elektrody se připevňují pod krk. Obojky mají již v balení kratší i delší elektrody. Doporučil bych Vám obojek D-control 400 - budete s ním určitě spokojena. Kdyby nestačili ani delší elektrody co jsou v balení tak není problém zaslat ještě delší elektrody aby dosáhly i přes hustou srst Vašeho psa.

Přeji pěkný den Tomáš Betlach
Simona se ptá:
15. 3. 2012 22:24
Dobrý večer, prosím o radu, jaký elektronický obojek proti štěkání mám pořídit své feně ( středoasijský pastevecký pes)? Děkuji za radu.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Na Vaše plemeno bych doporučil obojek proti štěkání D-MUTE LIGHT. Kdyby se náhodou stalo, že by byl impuls slabý. Tak není nic jednoduššího než nám obojek poslat zpět a my Vám ho vyměníme za silnější D-MUTE.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.

Nevíte jaký obojek koupit? Máte problém s výchovou Vašeho psa? Potřebujete doplnit informace k obojkům? Do poradny může napsat úplně každý. Odpovíme na Váš dotaz co nejdřívě. Poradna funguje 24hodin denně, 7dní v týdnu, 365dní v roce.

Jsme tady pro Vás. Vaše Půjčovna obojků.

Jsme On-line stále:

Je víkend nebo svátek a vy potřebujete nutně poradit?

Na Online chatu z webu nikdo zrovna není?

Nechce se Vám čekat až Vám odpovíme na dotaz z poradny?

Napište nám na Whatsapp!!! Odpovíme Vám ihned a to kdykoliv ať už jsme kdekoliv :-)

Pro více informací klikněte ZDE