NÁŠ NOVÝ ESHOP


PRODUKTY VE 3D!

Dokonalý pohled na
produkty - jen u nás!

 


Vyzkoušejte si elektronický obojek ZDARMA na 30 dní.

Vice informací čtěte ZDE

Potřebujete poradit?
+420 725 700 825
info@pujcovna-obojku.cz

 

Vítejte v poradně. Vložte svůj dotaz.

Položit otázku


Lucie Z. se ptá:
1. 4. 2013 11:26
Dobrý den, mám dotaz ohledně obojku D-mute SMALL LIGHT. Chtěla bych si od Vás tento obojek vypůjčit pro svého Maltezáka (cca 6kilo), ale nejsem si teď úplně jistá, jestli je pro něj vhodný. Myslela jsem, že je určen právě pro tyto plemena, ale po přečtení Vaší odpovědi na dotaz č.5 (paní LUCIE) si již nejsem jistá. Je tedy pro nás vhodný nebo ne? Děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Na tak malé plemeno Vám doporučím spíše protištěkaci obojek od firmy DOGTRA IQ NO BARK http://pujcovna-obojku.cz/protistekaci-obojek-dogtra-iq-no-bark-p180
Máme zkušenosti od zákazníků, kteří byli po vyzkoušení obou obojků spokojeni více právě s tímto modelem. Obojky d-mute small light jsou pro tak malé plemena ve většině případů silné.
S přáním hezkého dne za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Robert se ptá:
31. 3. 2013 15:27
Dobrý den. Možná hloupý dotaz - ten pes slyší na vzdálenost 600metrů můj povel?Díky
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. Pes Váš povel neslyší, ale slyší pípaní obojku, když zmáčknete tlačítko zvukové signalizace na dálkovém ovladači. V největším počtu zákazníci využívají zvuk (pípnutí obojku na krku psa) na přivolání psa. Tedy místo povelu jen zmáčknou tlačítko. Psovi obojek na krku pípne a toto pípnutí nahrazuje povel ke mně. Pes si při používaní obojku velice rychle navykne na tuto formu povelu. Můžete však použít i více povelů podle délky pípnutí a počtu pípnutí. Například jedno krátké pípnutí znamená povel KE MNĚ nebo dvakrát delší pípnutí např SEDNI atd. Možností jak použít elektronický obojek je velice mnoho. Je jen na vás jaké pípnutí přiřadíte jakému povelu. Musíte, ale psa na tyto povely vycvičit. Toto více povelové použití EO vyžaduje více času a opakování než si pes daný zvuk s daným povelem spojí.
Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Iva se ptá:
1. 3. 2013 09:50
Dobrý dem,
máme doma křížence bígla, který štěká na jakékoli vyrušení od zazvonění telefonu, zvonění zvonku, sirény apod. nebo pokud se s někým bavíme přes plot, tak se kolikrát ani neslyšíme. Občas na naše povely poslechne okamžitě, ale většinou je to až po několikerém upozornění. Uvažujeme o protištěkacím obojku, protože dle předchozích dotazů by to mohlo vyřešit náš problém. Ale chtěla jsem se zeptat, zda je třeba impulzy doplňovat i vhodnými povely, aby to mělo ten správný efekt nebo to není nutné? Raději se ptám, aby jsme naopak situaci nezhoršili, protože si myslím, že i když je impuls na nejnižší úrovni, tak pejsci na to určitě reagují mnohem citlivěji než lidi. Díky za informaci.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Při zakoupení protištěkacího obojku D-mute small light (který je na vaší rasu plně dostatečný) již nemusíte dávat žádné povely.
Obojek si školí svého nositele sám. Když zaštěká vydá tón a pak malý korekční impuls. Po čase bude stačit jen zvuk a impulsy nebude potřeba nebo se odnaučí štěkat zbytečně úplně.
Obojek si u nás můžete i na zkoušku zapůjčit a uvidíte sami zda se Vám obojek osvědčí či nikoliv.

Obojek by Vám přišel poštou na dobírku 1500kč obojek + 100kč poštovné.
Společně s obojkem dostanete klasickou fakturu.
Budete mít 10 dní na vyzkoušení obojku.
Když se po této době rozhodnete obojek nechat tak nám jen zavoláte nebo napíšete mail, že si obojek necháváte.
Fakturu už budete mít. Záruka 36 měsíců je u nás samozřejmostí.
Kdyby se náhodou obojek neosvědčil (věřím že se tak nestane, protože u 99% zákazníků se osvědčil) tak nám ho pošlete zpátky. My ho zkontrolujeme zda není nějak poškozen. A pošleme Vám penízky zpátky na Váš účet. Ponížené o 300kč výpůjčné na týden. Ve vašem případě by jsme Vám vraceli 1200kč.

V případě zájmu mi napište vaší adresu a můžeme Vám obojek již dnes zaslat.
Přeji pěkný víkend za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Iva se ptá:
25. 2. 2013 17:13
Dobrý den, vážně uvažuji o koupi elektronického obojku pro naši 9-ti měs. fenku velkého knírače. Je sice celkem hodná, poslušná a neagresivní, ale není to vždy na 100%, vybíhá za psy, kočkami, očichává na procházce okolojdoucí, poštěkává na ně...takže si myslím, že by nám obojek mohl pomoci dopilovat poslušnost. Uvažuji o modelu D-control 400. Chtěla bych se jen zeptat, zda se dá víc pracovat s funkcí "zvuk". Myslím např. dlouhé pípnutí = upozornění psa, že dělá něco špatně, jedno pípnutí = např. povel ke mně, dvě pípnutí = např. pochvala atd. Umožňuje to vysílač, nebo je pípnutí vždy stejné (nastavené)? Děkuji za odpověď.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Zvukový impuls pípá tak dlouho dokud držíte tlačítko.
Můžete tedy pípat krátce, dlouze, 2x, 3x, jak je libo.
Jen toto zabere více času než si pes spojí určité typy pípnutí s tou danou situací, ale možné to je.
S vaším výběrem modelu d-control 400 plně souhlasím.
Jak jsem psal o příspěvek níže:
Je to nejlevnější model z profi řady. Má už nastavení impulsu 0-19. Dá se tedy nastavit přesně dle reakcí vašeho pejska.
Modely easy mají pevně nastaveny impulsy a to dělá někdy velikou neplechu.
http://www.pujcovna-obojku.cz/jaky-je-rozdil-ve-velikosti-impulsu-u-d-cotrnol-easy-a-d-control-400-a81
Impulsy nesmí pejsky bolet mají jim jen vytvářet na krku nepříjemný pocit.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
Eva Kolářová se ptá:
25. 2. 2013 12:04
Dobrý den,
mám fenu českého strakatého psa, 15kg, 51cm v kohoutku. Prosím doporučte jaký typ EVO zvolit. Prošla několikrát výcvikem, poslouchá výborně do chvíle, kdy narazíme v lese na srnu. Váhám, jestli zvolit Easy, nebo stačí Easy- small. Z popisů jsem pochopila, že voděodolné jsou všechny "krabičky" (jakmile může, je ve vodě, tam ale výboj používat nepotřebuji, jen aby celé zařízení obratem neutopila.) Děkuji Eva Kolářová
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Všechny naše obojky jsou voděodolné.
Doporučil bych Vám však model D-control 400 plus.
Je to nejlevnější model z profi řady. Má už nastavení impulsu 0-19. Dá se tedy nastavit přesně dle reakcí vašeho pejska.
Modely easy mají pevně nastaveny impulsy a to dělá někdy velikou neplechu. (impulsy jsou silné na psa zákazníka)
http://www.pujcovna-obojku.cz/jaky-je-rozdil-ve-velikosti-impulsu-u-d-cotrnol-easy-a-d-control-400-a81
Impulsy nesmí pejsky bolet mají jim jen vytvářet na krku nepříjemný pocit.
D-control 400 plus – to znamená že má voděodolný řemen.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
LUCIE se ptá:
20. 2. 2013 22:30
DOBRY DEN,
chteli by jsme se zeptat, mame 2letou fenku bisonka, kdyz jdeme do prace tak nam steka v panelovem byte cely den.Zacali si i sousede stezovat, snazili jsme ji to odnaucit postune, ale nedostavil se vysledek.Tak jsme zkusili koupit antistek,je to krabicka do elektriky, ktera vydava ultrazvukovy siglal pri steknuti. Ale nepomohlo nam to vyresit problem. Nasli jsme vas obojek proti stekani, chci se zeptat zda by nam to pomohlo vyresit problem se stekanim? Jestli by nam tento obojek pomohl jaky byste nam doporucil,jakou velikost ajak se to pouziva? Nerada bych o ni prisla. Dekuji predem za Vasi odpoved Lucka.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den. I když velice nerad tak Vám náš elektronický protištěkací obojek nedoporučuji. Na tak malé plemena jako je právě yorkshir, bišonek a jiné malé plemena jsou naše obojky moc těžké, velké a hlavně dávají silné impulsy vůči jejich velikosti. U větších plemen mají naše obojky 99% úspěšnost. Abychom pokryli celou poptávku po obojcích jednáme s druhou firmou, která vyrábí obojky i pro malé psy, zvukové a vibrační.
Můžeme se domluvit, že ihned jak dostaneme nějaké stanovisko od nové firmy tak Vám můžeme zaslat na vyzkoušení jeden z těchto obojků na malé psy a vy budete první kdo tyto obojky vyzkouší. Doufám že to bude do 14dní.

Obojek bude miniaturní, bude vydávat při zaštěkání zvuk, vibraci nebo vámi namluvený povel. Nechci předbíhat situaci a tak až tato skutečnost bude aktuální budeme Vás informovat prostřednictvím mailu.

Přeji pěkný večer. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Tomáš se ptá:
20. 2. 2013 10:58
Dobrý den,

rád bych se zeptal na provozní podmínky (teplotní rozsah) pro generátor u neviditelného plotu. Když vezmu extrém v létě +35st a v zimě -25st. Děkuji.
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Zde přikládám údaje k generátoru:

Vysílací generátor
● První pásmo (výstražné): plynule nastavitelné v rozmezí 0,4 až 5 metrů
● Druhé pásmo (korekční): plynule nastavitelné v rozmezí 0,3 až 1,5 metrů
● Drát: jednoduchý izolovaný 1 až 2,5 mm2, délka maximálně 1 200 metrů
● Napájení: adaptér 230 V/50 Hz, 15 V/100 mA
● Ohraničená plocha: maximálně 9 hektarů
● Vodotěsnost: není vodotěsný
● Pracovní teplota: -10 °C až +50 °C
● Rozměry (d × š × v): 150 × 120 × 40 mm

Přeji pěkný večer. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
leoš se ptá:
10. 1. 2013 16:38
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je možné vyřešit problém se štěkáním (Bígl) také pomocí el. obojku nebo je potřeba koupit "protištěkací" obojek?
Máme hlavně problém se štěkáním pokud je pes osamotě, ale zárověň bychom chtěli řešit pošlusnost na procházkách a nevím jestli je potřeba koupit oba obojky nebo se dá obojí vyřešit jedním výcvikovým. Děkuji za odpověď Leoš
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Zatím neexistuje jeden obojek, který by uměl reagovat na štěkot psa a zároveň, aby se dal použít jako výcvikový. Ve vašem případě by jste musel řešit problém koupi dvou obojků. Jestli pes štěká, když nejste doma tak tam budete potřebovat protištěkací obojek. A na procházky výcvikový. Popřípadě koupit výcvikový obojek a když odejdete z domu a pes začne štěkat tak by jste mohl ještě za dveřmi použít výcvikový obojek místo protištěkacího. Tím pomalu odnaučovat psa doma štěkat. Toto by byl, ale běh na delší trať. Jestli však pejsek štěká, když jste už v práci tak tam by vám výcvikový obojek nepomohl vůbec.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach.
Petr se ptá:
3. 1. 2013 16:32
Dobrý den,máme Knírače středního,černého,s rodokmenem.Pejsek je 1a1/2 starý.Základní výcvik prodělal s odřenýma ušima,tzn. moc nechtěl poslouchat.Je totiž silná individualita a je paličatý.Přivolání mu jde,ale jen když chce a pokud ví,že v kapse mám pamlsek,a je to na kratší vzdálenost.Povely sedni,lehni zvláda.Na zůstaň,vydrží,ale né moc dlouho.Ovšem největší problém je,když jsme s ním na chalupě a chceme ho nechat vyběhat,tak potom přivolání stojí hodně nervů.Taky pokud se objeví nějaká fenka,pokud ho nemáme na vodítku,tak zdrhne.Náš dojem je,že potřebuje další výcvik,asi s pomocí el.obojku.Bydlíme v Ostravě a chtěli bychom vědět,zda ještě existuje ta možnost,že nám bude dovezen obojek domů.Samozřejmě bychom ho chtěli vyzkoušet.Děkuji za odpověď Petr
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Ano je tu možnost - dovézt obojek až k Vám domů a předvést vám jeho funkce či vysvětlit použití.
Prosím o upřesnění o jaký obojek by jste měl zájem?
Přeji pěkný večer. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach
Petr P. odpovídá:
Děkuji za nabídku i doručení výcvikového obojku. Náš Knírač po 10 dnech reaguje skvěle, používáme pouze zvukový signál, impuls jen ve vyjímečném případě a to ještě ten nejmenší možný. Náš pes s tímto obojkem změnil své chování o 100%. Konečně může běhat venku bez vodítka, aniž bychom měli strach, že se zaběhne nebo uteče. Povely zvládá na 1*. Poslouchá i při tom, když potkáváme jiné pejsky. S obojkem max.spokojenost. Nelituji ani zdánlivě vyšší částky peněz. Je to dobrá investice. Přeji hodně úspěchů. Petr
dagmar se ptá:
2. 1. 2013 19:53
Dobry den mam vazny zajem o elektronicky obojek.Mam louisianskeho leopardiho psa-fenku plemeno neni moc zname ,ale krome barvy a charakterem je podobna dobrmanovi.Je to osmimesicni stene.Ma zakladni vycvik poslusnosti,ale pokud uvidi zajice atd.tak utece.A posledni dobou poskakuje pred cizima lidma pokud beha bez voditka.Poslechne ale az po par zavolanich.Pri objednani musim vedet prumer krku psa?Muzete mi poradit?dekuji Dagmar
Půjčovna obojků odpovídá:
Dobrý den.
Průměr krku by jste potřebovala vědět kdyby jste měla zájem o elektronický obojek s voděodolným plastovým řemenem. Tyto modely jsou označeny znaménkem +.
(Například D-control 400+).
Jinak všechny obojky bez znaménka + mají tkané řemeny a ty se dají nastavit od nějakých 30cm až na 75cm. Jsou tedy univerzální.

Přeji pěkný den. Za půjčovnu obojků Tomáš Betlach

Nevíte jaký obojek koupit? Máte problém s výchovou Vašeho psa? Potřebujete doplnit informace k obojkům? Do poradny může napsat úplně každý. Odpovíme na Váš dotaz co nejdřívě. Poradna funguje 24hodin denně, 7dní v týdnu, 365dní v roce.

Jsme tady pro Vás. Vaše Půjčovna obojků.

Jsme On-line stále:

Je víkend nebo svátek a vy potřebujete nutně poradit?

Na Online chatu z webu nikdo zrovna není?

Nechce se Vám čekat až Vám odpovíme na dotaz z poradny?

Napište nám na Whatsapp!!! Odpovíme Vám ihned a to kdykoliv ať už jsme kdekoliv :-)

Pro více informací klikněte ZDE