NÁŠ NOVÝ ESHOP


PRODUKTY VE 3D!

Dokonalý pohled na
produkty - jen u nás!

 


Vyzkoušejte si elektronický obojek ZDARMA na 30 dní.

Vice informací čtěte ZDE

Potřebujete poradit?
+420 725 700 825
info@pujcovna-obojku.cz

 

Klikr Standard

Jednoduchá a praktická zvuková pomůcka pro pozitivní motivaci a odměňování psa.

  • Cena:50 Kč
  • Cena bez DPH:41 Kč
  • Dostupnost: Na dotaz
  • Záruka:24 měsíců

Množství:

Velmi účinná pomůcka pro výcvik psů, ať už poslušnosti, speciálních cviků nebo nejrůznějších dovedností.

Principem použití klikru je "příslib odměny". To znamená, že zvuk klikru - "třesknutí" prohnutého ocelového plíšku, přesně stejné jako u dávné dětské hračky "žabky" - předchází podání odměny (pamlsku).

Pohotový, rychlý a stále stejný signál pro Vašeho psa, že daný cvik vykonal správně, že právě teď udělal přesně to, co od něho očekáváte.

 

Technické údaje:

Materiál: pouzdro plast, ocelová membrána
Rozměry: 52 x 33 x 17,5 mm
Hmotnost: 15 g

 

Další informace a tipy:

Výše uvedené vlastnosti - pohotovost a stále stejný signál - nejsou pro slovní pochvalu, kterou nahrazují (nebo doplňují) vůbec samozřejmé. U mnoha cviků nebo činností psa může být prostě i krátká slovní pochvala příliš dlouhá a pes mezitím již požadovanou činnost stačí ukončit a začít dělat něco jiného. Pochvala se pak míjí účinkem, naopak pes dostává zmatené signály o tom, která činnost je vlastně ta správná a za kterou je chválen.
Stále stejný signál je zrovna tak mimořádně důležitý. Řada hlavně začínajících cvičitelů si vůbec neuvědomuje, jak zní jejich hlas na jedné straně fádně a intonačně stejně při vydávání povelů nebo chválení psa (kterému to pak zní skoro stejně), na druhé straně jak je jejich hlas ovlivněn emocemi a odráží dobrou nebo špatnou náladu, únavu nebo nervozitu a zvuk hlasu, který by nyní měl být naopak stále stejný - u pochvaly samozřejmě radostný - opět psa mate. Věřte, že klikr má stále stejnou náladu a hlas a necítí únavu ani po dlouhém používání - a pro psa tedy vždy představuje pozitivní signál.

Existují dva hlavní názory na odměňování "po kliknutí":
Podle prvního je nutno odměnit vždy, po každém kliknutí, protože klik je příslib odměny a pes musí mít absolutní důvěru, že klik znamená odměnu a nedáním pamlsku bychom jej zradili.
Podle druhého je praktičtější (kromě první fáze učení, kdy rovněž odměňujeme po každém kliknutí) odměňovat zhruba po každém druhém nebo třetím kliknutí, a to z toho důvodu, že pes po kliknutí v očekávání odměny neukončí práci, ale cvičí dál.
Tak jako v každé jiné metodice si jistě každý brzy osvojí svůj vlastní způsob, který mu a jeho psu nejvíce vyhovuje. Ono to stálé hledání je možná na kynologii právě to krásné...

Tato problematika samozřejmě svým rozsahem přesahuje prostor této poznámky. Cvičení s klikrempředstavuje samostatnou metodiku (klikr-trénink), které se věnuje řada samostatných článků v tisku i na internetu. V případě potřeby rady nebo dalších informací nás neváhejte telefonicky kontaktovat, rádi se Vám pokusíme poradit nebo odkázat na relevantní zdroje dalších informací.